Ботев (Пловдив) зарадва привържениците си и победи Пирин (Благоевград) с 3:1, предаде репортер на Агенция "Фокус". Двубоят от 14-ия кръг на Първа лига се игра на базата в "Коматево" и бе изгледан от собственика на домакините Антон Зингаревич.

Па Конате (20), Елвис Ману (33) и Емануел Току (63) се разписаха за жълто-черните, а Андрей Йорданов (70) бе точен за "орлетата".

Успехът бе четвърти поред за "канарите" на собствен терен. Така възпитаниците на треньора Желко Копич се изкачиха на 10-о място във временното класиране с актив от 13 точки. Благоевградчани останаха предпоследни с 8 точки.

Ботев поведе в резултата в 20-ата минута. Мохамед Брахими проби по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Па Конате отклони топката за 1:0.

Четвърт час по-късно Джеймс Ето'о изведе по чудесен начин Елвис Ману сам срещу вратаря Янко Георгиев и нападателят го преодоля безпроблемно за 2:0.

В 63-ата минута преднината на "канарите" стана класическа. Димитър Тонев отне една топка в центъра и пусна пас към Елвис Ману. Той с едно докосване отклони към Емануел Току и халфът засече с левия крак в опразнената врата за 3:0.

Седем минути след това Пирин също отбеляза гол. Радослав Цонев центрира отдясно към Андрей Йорданов, който изпревари Ван Хертъм и засече с глава в мрежата за 3:1.

Ботев (Пд): Хидайет Ханкич, Па Конате, Мохамед Брахими (80- Рой Херман), Емануел Току (86- Мартин Секулич), Джеймс Ето'о (81- Токувко Нади), Самюел Супрайен (капитан), Реда Рабей (69- Дилан Мертенс), Димитър Тонев, Джаспър Ван Хертъм, Елвис Ману (86- Емануел Уме), Роберто Пунчец.

Пирин: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Вячеслав Велев, Казуки Такахаши (17- Иван Тасев), Николай  Бодуров (71- Юлиан Попев), Петър Занев (46- Андрей Йорданов), Преслав Йорданов, Радослав Цонев, Славчо Шоколаров (46- Венцислав Бенгюзов), Христофор Хубчев, Чебраилс Макрецкис.