Отборът на Септември (София) победи като домакин Ботев (Враца) с 3:1 в мач от последния, 35-и кръг в  efbet Лига, плейофи за оставане в елитната дивизия.

Столичани напускат елита с успех, като с него завършват на предпоследното 15-о място, изпреварвайки Спартак (Варна).

Ботев (Враца) регистрира 19-ата си загуба за сезона, като завършаива шампионата на 13-ата позиция.

Септември поведе в 28-ата минута, след като вратарят на Ботев Красимир Костов не успя да реагира и си вкара автогол.

В 63-ата минута Митко Митков вкара втори гол за Септември. В 79-ата минута Петър Кепов върна едно попадение, правейки резултата 2:1.

Крайното 3:1 за Септември оформи Красимир Станоев от дузпа във втората минута на добавеното време на мача.