Тимът на Арда (Кърджали) победи с 3:1 като гост състава на Локомотив (София) в среща от 4-ия плейофен кръг на efbet Лига за сезон 2022/23. Мачът се игра на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда".

Гостите поведоха още в 6-ата минута с попадение на Алекс Петков. Асистенцията беше дело на Иван Тилев. Светослав Ковачев покачи за 2:0 в 37-ата след пас на Преслав Боруков.

Домакините върнаха едно попадение чрез Алан Диаш в 56-ата минута, но малиецът Ласана Н'Дайе в самия край на редовното време сломи надеждите на софианци за нещо от този мач.

С успеха Арда остават на втора позиция (респективно 8-а) с 52 точки за разпределение на местата от 7-о до 10-о и са на 2 зад Славия, който за момента е на позиция за бараж за европейските клубни турнири и по-конкренто за третата по сила надпревара - Лигата на конференциите.

Локомотив София са на трета позиция (респективно 9-а) с 42 точки.