Лидерът в efbet Лига ЦСКА-София измъкна важни три точки при гостуването си на стадиона в Бистрица на ЦСКА 1948, след като победи с 1:0. Двубоят бе от 23-ия кръг на първенството.

Единственият гол в мача отбеляза резервата Тобиас Хайнц в 66-ата минута. Той се появи на терена само три минути по-рано на мястото на Жеферсон.

Гол за ЦСКА 1948 на Евгений Сердюк в 72-ата минута бе отменен след намеса на системата ВАР за игра с ръка.

След 18-ата си победа за сезона ЦСКА-София запази аванса си на върха в класирането от четири точки пред шампиона Лудогорец.

ЦСКА 1948 регистрира четвърта загуба за сезона, като отборът е трети, на 8 точки зад втория Лудогорец и с аванс от 7 точки пред преследвачите си Славия, Локомотив (Пловдив) и Левски, като отборът от Пловдив е с мач по-малко.