Отборът на Ботев Враца прекъсна серията си без успех в Първа лига, след като се наложи с 2:1 при домакинството си на Локомотив София в първата среща от 29-ия кръг.

Даниел Генов и Браян Переа от дузпа се разписаха за тима на Дани Моралес през първото полувреме. Локомотив София отговори през второто полувреме с един гол, дело на Димо Бакалов, отново от дузпа. Отборът на Ботев Враца беше без успех в първенството почти два месеца и временно се изкачиха до 11-том място в класирането на Първа лига. Локомотив София допусна трето поредно поражение в първенството и четвърто във всички турнири. Това оставя играчите на Станислав Генчев на девето място, от което няма как да бъде изместен при оставащите два кръга от редовния сезон.