Отборът на ЦСКА-София се върна на върха в класирането на efbet Лига, след като победи като гост Берое с 4:1 в мач от 19-ия кръг на шампионата.

Головете паднаха след почивката, като "армейците“ стигнаха до успеха след обрат.

Капитанът на Берое Симеон Мечев откри в 54-ата минута с далече изстрел и безобразна намеса на вратаря на ЦСКА-София Густаво Бусато.

Гостите веднага вдигнаха оборотите и се заредиха опасни положения пред вратата на Иван Караджов. Така се стигна до 70-ата минута, когато Брадли де Нойер възстанови равенството, като при гола топката рикошира в бранителя на Берое Макс Челич и излъга вратаря Караджов.

Седем минути по-късно резервата Браян Морено вкара втори гол за ЦСКА-София, след като бе най-съобразителен в наказателното поле на Берое.

В 85-ата минута Дюкенс Назон вкара трети гол за ЦСКА-София, а в добавеното време гостите получиха дузпа, която Иван Турицов вкара за крайното 4:1 за ЦСКА-София.

"Армейците“ завършиха мача с десет души, след като в заключителните секунди втори жълт и червен картон получи Християн Петров.

След 15-ата си победа за сезона ЦСКА-София има аванс на върха в класирането от точка пред шампиона Лудогорец.

Берое регистрира 10-а загуба за сезона, като е на 11-о място.