Локомотив (Пловдив) най-после прекъсна негативната си серия без победа и без отбелязан гол през 2023 година, предаде репортер на "Фокус". Черно-белите се наложиха над Локомотив (София) с минималното 1:0 в “железничарското" дерби от 21-ия кръг на Първа лига, което се игра на стадиона в квартал "Лаута".

Ерик Сорга (58) бе точен за пловдивчани.

Така възпитаниците на треньора Александър Томаш се върнаха на 4-о място във временното класиране с актив от 37 точки. Локомотив (София) остана 9-ти с 28 точки.

Първата по-интересна ситуация дойде още в 3-ата минута. Джовани овладя топката и намери Димитър Илиев. Капитанът пусна извеждащ пас за Бабакар Дион, който отправи удар от около 13-14 метра, но не затрудни вратаря на гостите.

Малко след това Джовани опита удар от движение, който беше блокиран от защитник в червено-черен екип. Топката стигна до Петър Витанов, който шутира силно, но над вратата.

След четвърт час игра гостите претендираха за дузпа, след като Димо Бакалов падна в наказателното поле след съприкосновение с Тодор Павлов. След разглеждане на ситуацията с VAR съдията Никола Попов даде сигнал играта да продължи.

Последваха няколко ситуации, в които Ерик Сорга, Джовани и Йосип Томашевич обстрелваха противниковата врата, но до гол не се стигна.

Резултатът бе открит в 58-ата минута. Джовани изведе Петър Витанов отляво в наказателното поле на столичните "железничари". Халфът отправи удар с левия крак между краката на вратаря. Топката влизаше в опразнената врата, но за всеки случай Ерик Сорга протегна крак и я засече в мрежата за 1:0. Това бе първи негов гол с екипа на Локомотив Пловдив, каякто и първо попадение за отбора му през 2023 година.

Локо (Пд): Динко Хоркаш, Матеус, Мартин Паскалев, Тодор Павлов, Йосип Томашевич, Петър Витанов (82- Георги Каракашев), Пиер Зебли, Джовани (85- Денислав Александров), Бабакар Дион (89- Милош Петрович), Димитър Илиев, Ерик Сорга (89- Христо Иванов).

Локо (Сф): Бабукар Гайе, Алан Диас, Бруно Франко, Божидар Кацаров, Давид Малембана, Юлиан Ненов, Красимир Милошев (74- Селсо Рапосо), Мартин Райнов, Димо Бакалов (63- Станислав Костов), Лука Иванов, Карлос Франса.