Шампионът Лудогорец победи Славия с 2:1 в Разград в мач от 20-ия кръг на родната Ефбет лига.

Домакините откриха резултата чрез Спас Делев в 18-ата минута. Асистенцията за откриващия гол беше на Игор Тиаго

Славия изравниха в 74-ата минута чрез Тони Тасев от дузпа, отсъдена след ВАР заради нарушение в наказателното поле на Антон Недялков срещу Ертан Томбак

В третата минута на добавеното време бразилецът Нонато отбеляза за 2:1, с което донесе и трите точки за тима на Анте Шимуджа

Педро Нареси от домакините удари греда в 90-ата минута.

Точно преди срещата стана ясно, че 11-кратните победители в родното футболно първенство са привлекли крилото Кайо Видал, играл запоследно под наем в елитния бразилския Баиа от Интернасионал.

С успеха Лудогорец записаха втора поредна победа в Ефбет Лига и са втори с 49 точки, на 1 зад лидера ЦСКА-София. Славия са четвърти с 35 точки.