Ботев (Пловдив) завърши със загуба редовния сезон в Първа лига, предаде репортер на "Фокус". "Канарите" отстъпиха на Лудогорец (Разград) с 0:2 в мач от 30-ия кръг, който се игра пред 12 500 зрители на стадион "Христо Ботев" и бе ръководен от Георги Гинчев.

Кайо Видал (27) и Игор Тиаго (44) отбелязаха за шампионите. Поражението бе второ поред за домакините на новия стадион след 0:1 срещу Левски.

Така възпитаниците на треньора Бруно Балтазар останаха с актив от 32 точки на 10-о място и ще чакат до утре вечерта, за да разберат дали ще стартират плейофите с гостуване на Славия или на градския съперник Локомотив Пловдив. Лудогорец продължава да е на върха в класирането със 74 точки.

Още в самото феновете на Ботев запалиха доста факли и това принуди рефера да прекъсне мача за около 2 минути.

В 24-ата минута бе отсъден фаул на Антонио Перера срещу Кирил Десподов. В недоволството си Джеймс Етоо изрита силно топката, а след това посегна да удари Кирил Десподов с глава. Разправията приключи с жълт картон за Етоо.

Три минути по-късно Лудогорец откри резултата. Кирил Десподов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Кайо Видал засече с крак в долния ляв ъгъл на Ханкич за 0:1.

В самия край на първото полувреме гостите удвоиха преднината си. Гонсалвеш имаше доста пространство пред себе си и изписа топката към границата на малкото наказателно поле. Самуел Супрайен не бе заел правилната позиция и не успя да изчисти с глава, а зад гърба му Тиаго я засече в мрежата за 0:2.

Малко след почивката Кирил Десподов се озова сам срещу Хидайет Ханкич и го преодоля, но от много малък ъгъл не успя да отбележи.

След час игра ботевистите имаха добра възможност да намалят преднината на съперника си. След центриране от корнер испанецът Перера отправи удар, но топката срещна лявата греда на вратаря Падт.

В 70-ата минута жълто-черните имаха претенции за дузпа. Николай Минков падна в наказателното поле след контакт Пьотровски, но съдията даде знак играта да продължи, а очевидно не получи сигнал от VAR да преразгледа ситуацията.