Берое взе домакинството си срещу Пирин Благоевград в първия неделен двубой от 28-я кръг на Първа лига с 1:0.

Tова е първа победа за състава в Стара Загора след 4 домакински поражения. За Пирин това е трета поредна загуба в първенството. Единственото попадение за Берое отбеляза капитанът Симеон Мечев.

Заралии поведоха във втората минута. Каскардо получи пас от Серкан Юсеин с пета и стреля, а вратарят на "орлетата" Янко Георгиев успя само да изби топката. Вини Трибуле не успя да играе с нея, притиснат от защитник, но капитанът Симеон Мечев я вкара с левия крак под напречната греда.

В средата на първата част удар на Уерди Мара от домакините бе неточен. В началото на втората част пропуск за Пирин направи Димитър Тонев.

В последната минута Спас Георгиев от домакините стреля извън наказателното поле, вратарят на Пирин Янко Георгиев успя да докосне топката, която се отби в напречната греда и излезе в аут.

Берое вече е 11-и, като успя да изпревари Ботев Враца. Пирин остава 14-и.