Шампионът Лудогорец се измъкна от конфузната ситуация, в която сам се постави срещу косовския Балкани и се класира за втория предварителен кръг на Шампионска лига.

След като 12-кратният шампион на България загуби изненадващо от косоварите като гост с 0:2, в реванша в Разград избраниците на треньора Ивайло Петев имаха тотално превъзходство и спечелиха с 4:0. Така с общ резултат 4:2 българският тим продължава във втория предварителен кръг на най-силния клубен турнир в света.

Бърнард Текпетей откри резултата в реванша още в 4-ата минута след асистенция на Аслак фон Витри.

В добавенното време на първата част отново Текпетей направи 2:0 за Лудогорец.

След почивката Матиас Тисера в 40-ата и Кайо Видал в 78-ата минута довършиха тима на Балкани за крайното 4:0.

Преди мача от Лудогорец представиха и най-новото попълнение на тима – швейцарският нападател Квадво Дуа, който идва от втородивизионния германски Нюрнберг.

Следващият съперник на Лудогорец ще бъде Олимпия (Любляна). Първият мач между двата отбора е в Разград следващата седмица.

Тимът на Балкани ще продължи участието си в Европа в квалификациите на турнира Лига на конференциите.