Гръцкият гранд Панатинайкос се добра до плейофи в Шампионска лига след като губеше до последно с 0:2 от Марсилия във Франция срещата-реванш от трети квалификационен кръг на най-комерсиалния европейски клубен футболен турнир. ( гърците бяха спечелили като домакини с 1:0), но съумяха да отбележат такаценния гол след края на добавеното от съдията 5-минутно продължение на мача (в 9-ата минута). Негов автор беше Йоанидис, с което се добраха до продължения. с което се стигна до продължения. В тях не паднаха нови голове.

Преди това Пиер Емерик Обамеянг беше отбелязал и двете попадения за Олимпик (през първото полувреме).

При дузпите по-съобразителни бяха гостите, печелейки с 5:3 (Гендузи изпусна от наказателния удар, а елините вкараха всичките пет).

С това те продължават към плейофите за влизане в групите на най-комерсиалния европейски клубен футболен турнир.

В битка за място в групите на Шампионска лига ПАО ще играе с португалския Брага, който отстрани ТСЦ Бачка Топола от Сърбия.