Севиля не успя да стигне до победа в груповата фаза на настоящото издание на Шампионска лига и в мача си от 5-ия кръг в група "Б“.

На стадион "Рамон Санчес Писхуан“ в Севиля испанският тим катастрофира срещу ПСВ Айндховен, губейки с 2:3.

До 68-ата минута гостите изоставаха с 0:2.

Ключовият момент в мача бе в 66-ата минута, когато аржентинецът Лукас Окампос си изкара червен картон.

Севиля поведе в 24-ата минута с попадение на ветерана Серхио Рамос след асистенция на друг опитен играч – Иван Ракитич.

В 39-ата минута гол за Севиля на Джибрил Соу бе отменен след намеса на системата ВАР заради игра с ръка на швейцареца.

В 47-ата минута мароканецът Юсеф Ен Несири удвои аванса на Севиля.

Обратът за ПСВ Айндховен стартира Исмаел Сайбари в 68-ата минута. В

81-ата минута сръбският национал Неманя Гудел изравни 2:2, вкарвайки си автогол.

Във втората минута на добавеното време американецът Рикардо Пепи донесе пълният комплект точки за ПСВ Айндховен, вкарвайки за 3:2.

ПСВ Айндховен постигна втория си успех в групата, като изостава с точка от лидера Арсенал, но е и с мач повече.

Севиля е на последното място в групата с 2 спечелени точки.