Белгийският Антверп победи като домакин АЕК (Атина) с 1:0 в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига.

Винсент Янсен в 16-ата минута вкара единственият гол в мача на "Босуелстадион“ в Антверп.

Домакините успяха да удържат минималния си успех, след като от 51-ата минута играха с десет души, след като Жел Батай получи директен червен картон за балтия в краката на футболист на гостите.

Въпреки че стигнаха до куп голови положения пред вратата на Антверп, гостите от Атина така и не успяха да стигнат до поне един гол.

Реваншиът в Атина е на 30 август (сряда), като футболистите на АЕК имат повече от реални шансове да обърнат нещата в своя полза  и да играят в групите на Шампионска лига.