Борусия Дортмунд победи като гост Милан с 3:1 в мач от 5-ия кръг в група "F“  на Шампионска лига.

Мачът в Милано стартира отлично за домакините, които получиха дузпа още в 6-ата минута. Френският нападател Оливие Жиру обаче профука отличната възможност отборът му да дръпне рано-рано в резултата.

Четири минути по-късно Борусия вече водеше в резултата след гол на ветерана Марко Ройс от дузпа.

В 37-ата минута домакините се върнаха в двубоя, след като Самуел Чуквуезе изравни.

След почивката гостите от Дортмунд изцяло взеха нещата в свои ръце. В 59-ата минута Джейми Биное-Битънс вкара за 2:1 за Борусия, а в 69-ата минута Карим Адейеми оформи крайното 3:1, за германския тим. С асистенция се отличи Ройс.

След петия си успех в групата Борусия е лидер в класирането, като отборът постигна третата си поредна победа в групата.

Милан регистрира втора загуба, като е ана последното място.