Германският шампион Байерн (Мюнхен) се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига след като заличи пасива си от първия мач с италианския Лацио.

"Баварците" спечелиха с класическото 3:0 на реванша и след поражение с 0:1 в Рим преди седмица, продължават напред с общото 3:1.

Днес двубоят се игра на "Алианц Арена" в Мюнхен.

Английският национал Хари Кейн откри резултата с гол в 39-ата минута след асистенция на португалеца Рафаел Герейро.

Томаш Мюлер покачи на 2:0 в добавеното от съдията продължение на първата част. Пасът беше на Матиас де Лихт.

В 66-та Хари Кейн отбеляза второто си попадение в мача, оформяйки класическото 3:0. Лирой Сане подаде за гола.

Двата тима се срещнаха на тази фаза в турнира и през сезон 2020/21. Тогава Байерн печелят и двата мача - 2:1 като домакин и 4:1 като гост.