Манчестър Сити и Реал Мадрид завършиха при резултат 3:3 след три обрата в мача, от 1:0, на 1:2 и 3:2 в първи мач от четвъртфиналите на Шампионска лига за сезон 2023/24 и за двата тима.

Мегасблъсъскът се игра на стадион "Сантяго Бернабеу".

"Гражданите" поведоха в резултата с гол на Бернардо Силва, който беше точен още във 2-ата минута.

Домакините сътвориха обрата между 12-ата и 14-ата минута. Първо Едуардо Камавинга изравни след асистенция на Даниел Карвахал (12'), но попадението впоследствие беше записано като автогол на Рубен Диаш. В 14-ата Родриго изведе тима на Карло Анчелоти напред в резултата. Пасът бе на Винисиус Жуниор.

Актуалният първенец в турнира се върна в мача в 66-ата минута когато Фил Фодън изравни, а само 5 по-късно най-скъпият защитник в света - Йошко Гвардиол даде аванс за "гражданите".

Крайното 3:3 оформи Федерико Валверде в 79-ата минута. Винисиус записа втора асистенция в двубоя.

Двата тима се срещнаха на полуфиналите през миналия сезон. Тогава Манчестър Сити излезе краен победител, а в предходната кампания "кралският клуб" ликува на същата фаза.