Лудогорец завърши наравно 1:1 като домакин на словенския Олимпия (Любляна) в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионска лига.

12-кратните шампиони на България изпуснаха да стигнат до успеха, като Кирил Десподов и Матиас Тисера  удариха греди, а с отличните си намеси на вратата Матевж Видовшек отчая играчите на Ивайло Петев.

Изненадвашо Тими Макс Елсинк откри резултата за Олимпия в 14-ата минута с късметлийски гол след далечен удар.

В 44-ата минута Доминик Янков бе намерен отлично в наказателното поле на Олимпия от Клод Гонсалвеш и вкара за 1:1.

В 23-ата минута Кирил Десподов удари греда от свободен удар. Десет минути по-късно пропуск за домакините направи и Франко Русо, като ударът му с глава мина край вратата.

В 64-ата минута пропуск за Лудогорец направи и Матиас Тисера.

В 68-ата минута гол на Тисера за Лудогорец бе правилно отменен заради засада.

В 80-ата минута Спас Делев накара вратаря на гостите Видовшек да се разтегне и избие. При добавката Тисера удари греда.