Макаби Хайфа се класира за втория предварителен кръг на Шампионска лига.

В реванш от първия етап от пресявките за най-престижния клубен турнир в света, на стадион "Сами Офер“ в Хайфа израелският отбор победи с 2:1 Хамрун от Малта. Макаби си бе осигурил, на практика, участието си в следващия етап още след първия мач, след като се наложи в Малта с 4:0.

В реванша Хамрун поведе в 32-ата минута с гол на Джозеф Бонг.

Ерик Шуранов в 69-ата минута и Франц ди Пиеро в 84-ата минута вкараха за Макаби, за крайното 2:1.

Българинът Юлиян Ненов започна в титулярния състав на Хамрун, като игра до почивката, когато бе заменен.

Във втория предварителен кръг Макаби ще играе с победителя от двойката Фалур Констанца – Шериф Тираспол.

Напред в турнира продължава и полския Ракув. В реванш от първия предварителен кръг Ракув победи като гост естонския Флора с 3:0. Поляците спечелиха и първата среща - само с 1:0, и с общ резултат от 4:0 продължават напред.

С голове на Лукаш Зволински в 47-ата и 59-ата минута Ракув поведе с 2:0. Янис Папаниколау оформи крайното 3:0 за поляците.

Гол за Ракув на Фабиан Пиасецки в 88-ата минута бе отменен след намеса на системата ВАР.

Следващият съперник на Ракув ще определят тимовете на Линкълн Ред Импс и Карабах.