Отборите на Наполи и Барселона завършиха наравно 1:1 в първа осминафинална среща от Шампионска лига.

Двубоят се играе на стадион "Диего Армандо Марадона“ в Неапол.

Домакините може да са доволни, че успяха да се доберат до равенството и да запазят шансове преди реванша в Барселона.

Гостите имаха пълно надмощие през първата част, докато футболистите на Наполи така и не успяха да стигнат до удар към вратата на Барселона до почивката.

Добри намеси на Алекс Мерет на вратата на Наполи запазиха равенството през първата част.

Халфът на Барселона Френки де Йонг получи жълт картон в 16-ата минута за грубо нарушение.

Надмощието на Барселона продължи и след почивката, като логичното се случи в 60-ата минута, когато Роберт Левандовски се възползва от асистенция на Педри и откри резултата в мача.

В 75-ата минута нигерийската перла на Наполи Виктор Осимен напомни за себе си, изравнявайки резултата. С асистенция се отчете Франк Ангиса. Това помогна на новия наставник на тима от Неапол Франческо Калцона де дебютира с равенство.