Отборът на Арис Лимасол очаквано се класира за третия предварителен кръг на Шампионска лига. Първенецът на Кипър спечели гостуването си на БАТЕ Борисов с 3:5 и с общ резултат 5:11 продължава напред.

Арис прекърши всякаква интрига в мача още през първото полувреме, когато вкара три гола чрез Шави Бабичка в 8', Яник Гомис в 26' и Кажу в 35'. Домакините също вкараха едно от попаденията си през първата част, когато беларусинът Валери Громбико реализира дузпа в 25'.

БАТЕ вкара второ попадение малко след почивката чрез Александър Мартинов, но кипърците успяха да си върнат преднината от два гола, след като Лео Бенгстон и Мариуш Степински бяха точни в 56' и 74'.

Крайният резултат беше оформен в даденото от съдията продължение, когато Денис Лаптев вкара втора дузпа за беларуския тим.

Арис ще се изправи срещу победителя от двойката Ракув (Полша) и Карабах (Казахстан) в третия предварителен кръг.