Реал Мадрид продължи с победите в груповата фаза на настоящото издание на Шампионска лига.

В мач от 5-ия кръг в група "С“ на най-престижния футболен клубен турнир в света тимът от Мадрид победи на "Сантяго Бернабеу“ с 4:2 първенеца на Италия Наполи.

За Реал това е пети успех от пет изиграни мача в групата.

За отбора от Неапол това е втора загуба в групата, като кръг преди края отборът е втори, на три точки пред Брага.

Джовани Симеоне в 9-ата минута даде преднина на Наполи.

Реал отговори бързо с попадения на намиращите се в страхотна форма Родриго в 11-ата и Джуд Белингам в 22-ата минута.

Националът на Англия записа поредно изумително постижение, като за него това е гол №15 за Реал в 16 изиграни мача за тима.

През миналия сезон, с екипа на Борусия Дортмунд, Белингам вкара общо 14 гола в 42 мача.

20-годишният футболист постави и клубен рекорд за Реал. Според Opta той е първият играч в историята на Реал Мадрид, който отбелязва гол във всеки от първите си четири мача в Шампионска лига.

Белингам стана и първият англичанин в историята, отбелязал 10 гола в голямо европейско състезание преди 21-ия си рожден ден и четвърти в историята след Ерлинг Холанд (20), Килиан Мбапе (19) и Карим Бензема (12). Сега той има 10 гола.

Франк Ангиса в 47-ата минута вкара втория гол за Наполи в мача за 2:2, а победата за Реал донесоха 19-годишната аржентинска резерва Николас Пас Мартинес с гол в 87-ата минута за 3:2 и Хоселу с попадение в четвъртата минута на добавеното време след асистенция на Белингам.