Отборът на Сервет се класира за третия предварителен кръг на Шампионска лига. Вицешампионите на Швейцария за изминалия сезон отстраниха белгийския Генк след дузпи. Първият мач в Швейцария приключи при резултат 1:1, а редовното време на реванша завърши 2:2.

Двубоят започна ужасяващо за Сервет, тъй като още в 3' нападателят Енцо Кривели получи директен червен картон заради грубо нарушение.

Домакините се ъвзпозлваха от численото си преимущество и откриха резултата в 28' с гол на Майк Ндайшимийе от дузпа. 8 минути по-късно Сервет изравни чрез Тимъти Коня, като така и завърши пърата част.

През второто полувреме сценарият се повтори - Генк поведе с 2:1 в 51' с гол на Толувалазе Арокодаре, но в 63' Крис Бедиа отново възстанови равенството.

До края на мача и в двете продължения по 15 минути нови голове нямаше, което изпрати двата тима към изпълнение на 11-метрови наказателни удари.

Швейцарците показаха железни нерви и реализираха всичките си 4 дузпи, докато домакниите от Генк вкараха само втората си дузпа от общо 3 и напускат Шампионска лига.

В следващия кръг Сервет ще играе срещу вицешампиона на Шотландия Рейнджърс.