Манчестър Сити победи гостуващия тим на РБ Лайпциг с 3:2 в мач от 5 кръг на Група "G" от Шампионска лига. Възпитаницитена Хосеп Гуардиола постигнаха пета поредна победа в груповата фаза и по този начин си осигуриха първото място в крайното класиране.

Срещата на "Етихад" не започна никак добре за шампионите на Европа, които се оттеглиха на почивката спасив от два гола. И двете попадения за "червените бикове" бяха дело на белгиеца Лоис Опенда.

Сити започна обрата си в 55', когато Ерлинг Холанд се разписа след асистенция на Фил Фоудън. 15 минути по-късно Фоудън изравни след голов пас на Йошко Гвардиол. Крайният резултат оформи резервата Хулиан Алварес в 87', като отново асистенцията бе на Фил Фоудън.

"Гражданите" са недосегаеми на първото място с 15 точки, докато РБ Лайпциг е на второ място с 9, като и двата отбора са сигурни участници в следващата фаза на надпреварата.