Една от големите звезди на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада - Лука Дончич, завинаги ще има специално място за Реал Мадрид в сърцето си. Преди да отиде да доминира в НБА, словенецът прекара почти 4 сезона в баскетболното отделение на Реал. С "кралския клуб" младият баскетболист спечели Евролигата през 2018 г. и стана MVP на редовния сезон през същата година.

През годините Дончич не веднъж и два пъти е говорил за бившия си клуб, но не само баскетболния. Дончич е изявен фен на футбола и често следи изявите на играчите на Карло Анчелоти.

Пойнтгардът на Далас Маверикс говори за евентуалното привличане на Килиан Мбапе в Реал след края на настоящия сезон.

"И с него, и без него Реал може да спечели още много Шампионски лиги", заяви европеецът след края на последния Мач на звездите в НБА.

Дончич коментира и последното баскетболно "Ел Класико" срещу Барселона. Двата испански гранда се изправиха един срещу друг във финала за Купата на Краля, който бе спечели от столичани с 96:85.

"Гледах мача, получи се чудесен сблъсък. В края, Мадрид спечели както обикновено. Радостен съм за отбора", добави Лука.