Отборът на ПСВ (Айндховен) не допусна изненада и се класира за плейофния кръг на Шампионска лига. Възпитаниците на Питър Бош спечелиха реванша от трети квалификационен кръг срещу австрийския Щурм Грац с 1:3 и с общ резултат 7:2 продължават напред.

Вицешампионите на Австрия откриха резултата в 26' с гол на Уилям Бовинг, но нидерландците направиха пълен обрат още до почивката. Точни за гостите бяха Джоуи Веерман в 32' и Луук де Йонг в 40'.

Гол на Щурм Грац в 58' бе отменен след намесата на ВАР,а крайният резултат оформи влезлият на почивката Рикардо Пепи в 85'.

Съперник на ПСВ в плейофния кръг на Шампионска лига ще бъде победителят от двойакта Рейнджър - Сервет.

Щурм Грац ще играе плейоф за влизане в групите на Лига Европа и вече си осигури минимум участие в групите на Лига на конференциите.