Реал (Мадрид) започва похода си в Шампионска лига с домакинство на Унион (Берлин) в среща от Група "С". Срещата на стадион "Сантиаго Бернабеу“ започва в 19:45 часа.

През изминалия уикенд "белия балет" успя да обърне Реал Сосиедад от 0:1 на полувремето, до 2:1 през втората част. Това за Реал бе втора поредна победа със същия резултат, тъй като две седмици преди това мина и през Хетафе.

Унион стартира ударно сезона. Тимът се класира за 1/16-финалите на турнира Купа на Германия, а в последствие постигна убедителни победи с по 4:1 над Майнц и над новака Дармщад. След тези три успеха, за "Железните“ последваха две поредни поражения. Първо те паднаха с 0:3 в домакинския си мач срещу РБ Лайпциг, който също е част от Шампионска Лига, а в събота загубиха и с 1:2 като гост на Волфсбург.