Финландкият ХИК Хелсинки имаше солидна преднина, но не се класира за следващия квалификационен кръг на Шампионската лига толкова лесно, след като с аванс от 1:0 след първия мач и гол в Северна Ирландия срещу Ларн, финландският тим допусна обрат.

Туомас Олила изведе ХИК Хелзинки напред в резултата в средата на първото полувреме, но Лий Бонъс изравни от дузпа след малко повече от час игра. Джоузеф Томсън, който се появи като резерва вкара скъпоценния гол за Ларн, който изравни общия резултат и прати мача в продължения.

Все пак Хик Хелзинки стигна до ценно попадение, което дойде в средата на първите допълнителни 15 минути, когато Шон Уонт си отбеляза автогол.

Така с общ резултат 3:2 финландският тим стана последния отбор, който се класира за втория предварителен кръг на Шампионската лига и в следващия етап на квалификациите ще играе с шампиона на Норвегия - Молде.