Галатасарай и Манчестър Юнайтед завършиха 3:3 в 5-ия кръг от груповата фаза на Шампионска лига. Двубоят се изигра на стадион "Rams Park" в Истанбул. 20-кратният английски първенец на два пъти повеждаше с две попадения, но настоящият шампион на Турция отговори подобаващо и стигна до равенството.

Аржентинецът Алехандро Гарначо откри в 11-та минута след асистенция на капитана Бруно Фернандеш. Португалецът удвои 7 по-късно, благодарение на подаване от левия бек на Англия Люк Шоу. Мароканското крило на домакините Хаким Зиеш намали от пряк свободен удар в 29-та минута. Шотландският полузащитник Скот Мактомини бе точен в 55-та минута, когато получи пас от десния краен бранител Аарън Уан-Бисака. Хаким Зиеш се разписа отново от свободен удар в 62-та минута, а местният нападател Керем Актюроглу оформи крайния резултат в 71-та.

Галатасарай е втори с 5 точки, а Манчестър Юнайтед остава на последното четвърто място с 4. На 12 декември "червените дяволи" приключват група "А" с домакинство на Байерн Мюнхен, търсейки задължителен успех. Ако Юнайтед спечели, а турците не успеят да надиграят Копенхаген в Дания, англичаните ще продължат към 1/8-финалите.