Израелският Макаби Хайфа все пак спечели по категоричен начин с 4:0 първата среща от първи квалификационен кръг на Шампионска лига срещу Хамрун Спартанс (Малта) като гост.

Гостите от Макаби поведоха с 2:0 след попадения на Фантци Пиеро и Дийн Давид в самия край на първото полувреме. В началото на втората част двубоят беше прекъснат заради инцидент на трибуните, но малко по-късно беше подновен.

Израелските фенове започнаха конфронтация с тези на малтийския отбор. От своя страна домакинските ултраси започнаха да скандират "Палестина“. Двете агитки са позиционирани в един сектор, като си хвърляха предмети едни към други. Наложи се футболистите на двата тима да приканят феновете да спрат с тези си действия.

На резерваната скамейка за тима на Хамрун беше българинът Юлиян Ненов, който се появи на терена в 63-ата минута.

След подновяването гостите вкараха още два гола - отново на Пиеро, а крайното 0:4 оформи 18-годишният Халаили в 79-ата минута.