Барселона продължава наказателната си акция в група "H“ на Шампионска лига. В мач от третия кръг на груповата фаза на състезанието играчите на Шави Ернандес нямаха проблеми при домакинството си срещу Шахтьор Донецк и победиха с 2:1.

Украинците успяха да вкарат първи гол във вратата на Барселона в груповата фаза.

Барселона вкара попаденията си до почивката. Най-добрият на терена Феран Торес откри в 28-ата минута след асистенция на Фермин Лопес. Осем минути по-късно двамата си размениха ролите, като този път точен бе Лопес.

Шахтьор върна един гол в 62-ата минута на мача чрез Георгий Судаков за крайното 2:1 за Барселона.

След третия си успех в групата Барселона е лидер в групата с шест точки аванс пред Порто, които са с мач по-малко, и Шахтьор. Последни са Антверп,  които са без спечелена точка след два изиграни мача.