Шампионът на местното първенство на Фарьорските острови - Клаксвуйк поднесе истинска сензация в първия предварителен кръг на Шампионската лига, след като отстрани носителя на титлата в Унгария през последните пет сезона - Ференцварош.

Първата среща между двата състава в европейските клубни завърши 0:0, а в реванша, който се игра в Будапеща, тимът от Фарьорските острови спечели с класическото 3:0.

Всичко за гостите започна отлично, след като още в 8-та минута поведоха след дузпа чрез Арни Фредериксберг. Полузащитникът вкара и вторият гол за тима си малко, след като измина половин час игра. Люк Каси оформи крайния резултат в края на първото полувреме.

Въпреки създадените голови положения, Ференцварош отправи само три точни изстрела към вратата на гостите и след като в два мача срещу Клаксвуйк не вкара нито един гол, отпада още в първия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като през миналия сезон унгарският шампион стигна до осминафиналите на Лига Европа.