Барселона спечели домакинството си на Порто с 2:1 в мач от 5 кръг на Група "Н" в Шампионска лига. Възпитаниците на Шави постигнаха пълен обрат, след като изоставаха в резултата и си гарантираха място в елиминациите на турнира.

"Драконите" откриха резултата в 30' чрез ветерана Пепе, а "каталунците" изравниха в 32' след гол на Жоао Кансело, който получи асистенция от Педри.

12 минути след началото на втората част испанският гранд поведе, след като Кансело асистира на Жоао Феликс.

Каталунците заемат първо място в класирането с 12 точки, докато Порто е на втора позиция с 9 точки, толкова колкото има и третият Шахтьор Донецк.

В последния кръг Барселона гостува на Антверпен, а Порто е домакин на Шахтьор в директен спор за второто място.