Арсенал се завърна в най-комерсиалния футболен турнир в Европа по възможно най-добрия начин. Селекцията на Микел Артета спечели домакинството си на ПСВ Айндховен с категоричното 4:0 в първи мач от Група "В" на Шампионска лига.

Прекрасната атмосферана "Емирейтс" вдъхна кураж на домакините и те откриха резултата още в 8' с гол на Букайо Сака, който направи своя дебют в турнира. Капитанът Мартин Йодегард се отличи с асистенция, а 12 минути по-късно Сака асистира на Леандро Тросар за втория гол на лондончани. В  38' дойде ред и на Габриел Жезус, който пък получи завършващ пас от Тросар. Така и завърши първото полувреме.

През втората част темпото на игра спадна, но "топчийте" отново владееха инициативата и логично стигнаха до четвърто попадение. Отбеляза го Йодегард след подаване на резервата Рийс Нелсън.