Турският гранд Галатасарай победи за втори път тима на Олимпия Любляна, който елиминира Лудогорец в предходния етап, в среща от трети квалификационен кръг на Шампионска лига.

На стадион "Ремс Парк" в Истанбул, домакините спечелиха реванша с 1:0 след попадение в 24-ата минута на аржентинеца Мауро Икарди и с общ резултат 4:0 (успех с 3:0 като гост преди седмица), продължават към плейофите в турнира.

Галатасарай дори играха половин час с човек по-малко, защото Лукас Торейра получи директен червен картон в 65-ата минута заради много груба игра спрямо противников играч.

В плейофите за директно класиране в групите на Шампионска лига, Галатасарай ще играе с норвежкия Молде, който отстрани изненадата на турнира - Клаксвик от Фарьорски острови след продължения.