Порто не допусна изненада при гостуването си на аутсайдера в група "Н“ в Шампионска лига и победи с 4:1.

Двата тима се срещнаха в Белгия, в двубой от третия кръг от груповата фаза на състезанието. Хеттрик за тима от Португалия наниза бразилеца Еванилсон.

Домакините започнаха надъхано и поведоха чрез Алхасан Юсуф в 37-ата минута.

Силите им стигнаха за едно полувреме, като играчите на Порто се развихриха след почивката и нанизаха четири безответни гола във вратата на домакините.

Еванилсон в 46-ата и Стивън Еустакио в 54-ата минута набързо отказаха играчмите на Антверп.  Еванилсон, с втория си гол в мача, в 69-ата и отново той в 84-ата, оформяйки хеттрика си, довършиха започнатото за Порто.

След втората си победа в групата Порто е на второто място в класирането след фаворита Барселона, като изостава с три точки. Антверт за последни, с три загуби от три мача.

На 7 октомври двата отбора се изправят отново един срещу пдзруг, но този път в Порто.