Испанският гранд Реал Мадрид потрепери за класирането си за четвъртфинал в Шампионска лига. Рекордьорът по трофеи в турнира завърши 1:1 като домакин с германския РБ Лайпциг в среща-реванш от осминафиналите.

Двубоят се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" в столицата на най-голямата иберийска държава.

Домакините не можаха да отправят нито един точен удар към противниковата врата, а гостите стигнаха само до един през първите 45 минути.

Въпреки това Реал първи поведоха чрез Винисиус в 65-ата минута. Асистенцията беше на Джуд Белингам. Само 3 по-късно унгарецът Вили Орбан изравни за гостите, а пасът беше на Давид Раум.

Така след победа с 1:0 като гост и общ резултат 2:1 напред в турнира продължава тимът, воден от Карло Анчелоти.