Треньорът на Реал Мадрид - Карло Анчелоти прие със смесени чувства минималната победа на тима му с 1:0 над РБ Лайпциг в първия 1/8-финал от Шампионската лига.

Специално в началото на двете полувремена ни беше особено трудно и ние знаехме, че можем да пострадаме тогава. Беше труден мач като цяло, а и ние можехме да се справим по-добре, но също така имаше много положителни моменти.

Въпреки отсъствията, двойката централни защитници се представиха на високо ниво. Бяхме опасни в прехода. Те можеха да поведат в резултата, можеха и изравнят, когато водихме, ако трябва да бъдем честни.

Андрий Лунин е вратар, който няма много минути зад гърба си и въпреки това прогресира. Фактът, че играе му дава увереност. Мисля, че ней-добре, че игра", каза Анчелоти.