Испанският гранд Атлетико (Мадрид) спечели с 3:2 домакинството си на Фейенорд във вторите срещи на двата клуба от груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионска лига.

Мачът се игра пред пълните трибуни на стадион "Каритас Метрополитано". Срещата беше юбилейна 350-а за звездата на "дюшекчиите" в нападение - Антоан Гризман с екипа на мадридския клуб. Френският национал отбеляза второто попадение за своя клуб. Това се случи в 4-ата минута на даденото от съдията продължение на първото полувреме.

Резултатът беше открит след автогол на Марио Ермосо в 7-ата минута. Алваро Мората изравни само 5 по-късно.

Словакът Давид Ханцко даде нов аванс за гостите в 34-ата, но световният вицешампион със състава на Франция - Гризман изравни.

Победният гол за Атлети отбеляза отново Алваро Мората в 47-ата минута след асистенция на Науел Молина.

С успеха "дюшекчиите" събраха актив от 4 точки и са на върха в група "Е". Фейенорд са втори с 3 точки.