С гол в четвъртата минута на добавеното време на норвежката си резерва Фредрик Мидшьо Галатасарай победи като гост норвежкия Молде с 3:2 в първи мач от плейоф за влизане в групите на Шампионска лига.

На стадион "Акер“ в Молде домакините хвърлиха в екстаз феновете си още в 8-ата минута след гол на Мартин Елингсен.

Гостите набързо ги върнаха на земята, стигайки до обрат в рамките само на четири минути, като португалецът Серджо Оливейра изравни в 25-ата минута, а в 29-ата аржентинската суперзвезда на тима Мауро Икарди вкара за 2:1, за Галатасарай.

В 43-ата минута гол за Галатасарай на изигралия много силен мач Юнус Акгюн бе отменен заради нарушение след намеса на системата ВАР.

В 56-ата минута домакините изравниха, като точен бе Кристофер Хауген, преди в добавеното време Мидшьо да донесе победата на Галатасарай.

Реваншът в Истанбул е на 29 август (вторник).