Датският Копенхаген направи решителна крачка към третия предварителен кръг на най-силния футболен клубен турнир в света – Шампионска лига.

В първи мач от втория предварителен кръг на състезанието Копенхаген победи като гост исландския Брейдаблик с 2:0.

Датският тим стигна до добрата си преднина преди реванша в Копенхаген още до 32-ата минута.

Най-добрият на терена Джордан Ларсон откри резултата още в 1-ата минута на двубоя. В 32-ата той изработи и втория гол в мача, дело на Расмус Фалк.

Двата тима изиграха равностоен мач, като по-добрите положения за гол в мача бяха за гостите от Копенхаген.

Датчаните отправиха 4 точни удара към вратата на съперника в мача срещу три за домакините.

Реваншът е на 2 август.

Победителят от двойката между Копенхаген и Брейдаблик ще срещне в следващия етап от турнира чешкия Спарта (Прага), където играе националът Мартин Минчев.