Реал Мадрид спечели гостуването си на Унион Берлин с 3:2 в последен мач от Група "С" на Шампионска лига. По този начин възпитаниците на Карло Анчелоти завършват групата си с 6 победи в 6 мача.

Всичко най-запомнящо се и интересно през първата част се случи в самия ѝ край. Първо Лука Модрич пропусна дузпа в 44', а в добавеното от съдията време домакините поведоха чрез Кевин Воланд. Мадридчани изравниха в 61' след гол на Хоселу, който получи асистенция от Родриго. 11 минути по-късно отново Хосело се оказа в прегръдките на съотборниците си, след като вкара втория си гол в мача. Играчите на Ненад Биелица не се отказаха и на свой ред успяха да изравнят в 85' чрез резервата Алекс Крал. Трите точки за "белия балет" донесе Дани Себайос в самия край на мача, а Джуд Белингам се отчете с асистенция.

"Кралският клуб" е първи с 18 точки, докато германският тим е на последното 4-то място с 2 точки и отпада от европейските клубни надпревари.