Копенхаген победи като домакин Манчестър Юнайтед с 4:3 в голово шоу от четвъртия кръг в група "А“ на Шампионска лига.

Гостите поведоха до 28-ата минута с 2:0 след попадения на Расмус Хойлунд в 3-ата и 28-ата минута. В 42-ата минута Маркъс Рашфорд получи директен червен картон за грубост.

С човек повече домакините бързо се върнаха в мача, като Мохамед Елиунуси в 45-ата и Диого Гонсалвеш в деветата минута на добавеното време на полувремето вкараха.

В 19-ата минута двубоят бе прекъснат за няколко минути заради фен, нахлул на терена с флаг на Палестина.

След почивката Бруно Фернандеш от дузпа отново даде преднина на Манчестър Юнайтед.

Лукас Лерагер в 83-ата и Руни Барджи в 87-ата обаче донесоха пълният успех за Копенхаген.

След първия си успех в групата Копенхаген псе изкачи до второто място в групата.

Манческтър Юнайтед регистрира трета загуба, като е на последната позиция.

В следващия кръг, на 29 ноември Копенхаген гостува на Байерн,  а Манчестър Юнайтед – на Галатасарай.