Лудогорец приключи участието си в Шампионска лига за сезон 2023/2024. Българският първенец загуби гостуването си на словенския Олимпия в столицата Любляна с 1:2. След общ резултат 3:2 от двата двубоя днешните домакините продължават към последния трети квалификационен кръг на най-авторитетния европейски клубен турнир.

Кирил Десподов откри в 15-та минута, но 3 по-късно Тими Елсник изравни чрез подаване от португалския защитник Жорже Силва. Едно от новите попълнения на "орлите" Сон получи директен червен картон в 83-та минута заради груба игра. Въпреки това Спас Делев можеше да донесе успеха на разградчани в 89-та минута, когато удари левия страничен стълб на контраатака. Елсник оформи крайния резултат в 92-та минута. Капитанът Десподов получи правото да изпълни дузпа в 11-та минута от добавеното време, след като централният защитник Ратник извърши нарушение срещу Спас Делев в наказателното поле. Крилото на Лудогорец потърси левия ъгъл на вратата, но стражът Матевж Видовшек спаси.

Лудогорец продължава европейското си участие в третия квалификационен кръг от Лига Eвропа. Там възпитаниците на Ивайло Петев ще срещнат Динамо Загреб или Астана.