Шампионът на Словакия в последните пет сезона - Слован Братислава се класира за втория предварителен кръг на Шампионската лига, след като отстрани носителя на титлата в Люкембург Есперанж.

Слован Братислава не успя да победи в първия мач, който се игра в Словакия, но се наложи в реванша с 2:0. Голямата беше заслугата за успеха на бившия вратар на Лудогорец Милан Борян, който отрази дузпа на Доминик Щолц от Есперанж още в 10-та минута и направи още 8 спасявания.

Развръзката в дуела дойде в рамките на по-малко от 10 минути след почивката, когато Владимир Вайс вкара на два пъти от дузпа до 62-та. Въпреки че не създаде много положения Слован Братислава се класира за следващия квалификационен кръг на Шампионската лига, където ще срещне босненския Зрински, който също се нуждаеше от много дузпи, за да продължи напред.