Испанският шампион Барселона победи португалския гранд Порто с 1:0 като гост в среща от втория кръг на груповата фаза на най-комерсиалния европейски клубе футболен турнир - Шампионска лига.

Мачът се игра на "Естадио До Драгао" (стадиона на дракона) в Лисабон пред 49 722 зрители по трибуните.

Единственият гол в мача отбеляза Феран Торес в 1-ата минута на добавеното от съдията продължение на първото полувреме. Асистенцията беше на Илкай Гюндоган.

Домакините могат да съжаляват, защото в 77-ата минута съдията Антъни Тейлър отсъди дузпа за домакините заради игра с ръка на Жоао Кансело в своето наказателно поле. Малко по-късно реферът я отмени след преглед с ВАР.

В 83-ата попадение на Порто беше отменено заради засада.

С успеха Барселона оглавиха еднолично класирането на група "Н" с 6 точки. Порто са на второ място с 3, с колкото са и третите Шахтьор (Донецк), които днес направиха страхотен обрат срещу белгийския Антверп.