Първенецът на Франция Пари Сен Жермен постигна класически успех с 3:0 над Милан в груповата фаза на Шампионска лига.

Двубоят бе от третия кръг в група "F“ на най-престижния футболен клубен турнир в света, като избраниците на Луис Енрике не оставиха никакво съмнение в превъзходството си.

С ювелирно изпълнение на Килиан Мбапе в 32-ата минута Пари Сен Жермен поведе. Голът бе изработен от Уорън Заир-Емери.

След почивката превъзходството на домакините продължи, като в 48-ата минута попадение на Осман Дембеле в 48-ата минута бе отменено заради нарушение след намесата на системата ВАР.

В 53-ата минута логичното се случи, като Рандал Коло Муани удвои аванса на Пари Сен Жермен след асистенция на Дембеле.

Крайното 3:0 оформи резервата Кангин Лий в 89-ата минута, като голът изработи Уорън Заир-Емери.

Пари Сен Жермен е лидер в групата, като има две точки аванс пред втория и третия - Борусия (Дортмунд) и Нюкасъл. Милан са последни, като остават без спечелен мач и с 2 точки.