Отборите на Галатасарай и ФК Копенхаген завършиха наравно 2:2 в мач от първия кръг в група "А“ на Шампионска лига.

Двубоят на стадион "Парк Арена“ в Истанбул бе исторически за българския футбол, тъй като за първи път цялата съдийска бригада, водена от Георги Кабаков, както и съдиите, отговарящи за системата ВАР, начело с Ивайло Стоянов, отговаряха за двубой от груповата фаза на най-престижния клубен турнир в света.

Българите, в крайна сметка, не успяха да донесат късмет на един от двата отбора, но по-доволни от равенството трябва да са домакините, които се добраха до него с голове в края.

В 35-ата минута Мохамед Елиунуси се възползва от асистенция на Лукас Лерагер и откри резултата, давайки преднина на гостите.

В 58-ата минута португалецът Диого Гонсалвеш удвои аванса на ФК Копенхаген.

Ключовият момент в мача бе в 73-ата минута, когато тимът на ФК Копенхаген остана с десет души, след като Елиас Йелерт получи втори жълт и червен картон от Кабаков.

Домакините се възползваха от това по възможно най-добрия начин и в 86-ата минута френският бранител Саша Бое намали, а в 88-ата минута бразилецът Тете оформи крайното 2:2.

В следващия си мач, на 3 октомври ФК Копенхаген приема Байерн. В същия ден Галатасарай ще гостува на Манчестър Юнайтед.