Атлетико (Мадрид) отстрани италианския гранд Интер на осминафиналите в Шампионска лига.

"Дюшекчиите" победиха с 2:1 в реванша, и след поражението от преди седмица с 0:1 в Милано се стигна до допълнително време. В продълженията не се стигна до гол, което наложи да се бият дузпи.

Там по-съобразителни се оказаха възпитаниците на Диего Симеоне и след 3:2 продължават към "Топ 8" в турнира.

Мачът се игра на стадион "Метрополитано" в испанската столица.

Федерико ди Марко откри резултата за госитите с гол в 33-ата минута. Николо Барела асистира.

"Дюшекчиите" изравниха чрез Антоан Гризман, който бе точен в 35-ата.

Домакините направиха пълен обрат в 87-ата минута когато Мемфис Депай направи резултата 2:1. Асистенцията беше на Коке.

При дузпите Депай, Рикелме и Корея бяха точни за Атлети, а за Интер отбелязаха Чаханоглу и Ачерби.

Пропуски направиха Нигес от домакините и Санчес, Клаасен и Лаутаро Мартинес за гостите.