Турският шампион Галатасарай направи солидна крачка към отстраняването на Олимпия Любляна в третия предварителен кръг на Шампионската лига, след като спечели първата среща между двата отбора с 3:0 и то в Словения.

След като вкара гол във всеки един от общо 6 официални двубоя от началото на сезона, включително общо три във вратата на Лудогорец, за да отстрани българския шампион във втория предварителен кръг, Олимпия Любляна не успя да се противопостави на Галатасарай.

Шампионът на Турция започна отлично с попадение на Керем Актюроглу още в 9-та минута, а бившият играч на Наполи - Дрийс Мертенс покачи на 2:0 само три минути след началото на второто полувреме. Крайното 3:0 оформи Халил Дервишоглу в първата минута на даденото от съдията продължение.

Гол на Абдюлкерим Бардакджъ беше отменен заради засада в 57-ата минута.

Така турският гранд има лесна задача за реванша на собствения си стадион след седмица. Победителят от този двубой ще играе с Клaксвик или Молде в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.